Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Renault Wind: Атрактивна минијатура

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Renault Wind: Атрактивна минијатура Empty
ПишувањеПредмет: Renault Wind: Атрактивна минијатура   Renault Wind: Атрактивна минијатура EmptyВто Jул 13, 2010 1:38 am

Renault Wind: Атрактивна минијатура 1_997
Renault на почетокот од март на женевскиот саем премиерно ќе го претстави својот нов CC адут, моделот Wind.
Renault Wind е минијатурен роадстер со должина вкупно 3,83 метри.

Поседува две седишта и што е најважно, покривот на движење со иновативен систем на склопување.

Електрично управуваниот покрив се склопува за само 2 секунди, а не завзема простор во багажникот. Инаку, багажникот е со капацитет од 270 литри, што е одличен резултат и во конкуренцијата на поголеми автомобили со слична архитектура.

За моторите засега ни збор, но може да се претпостави дека ќе бидат пресликани од Twing.
Вратете се на почетокот Go down
 
Renault Wind: Атрактивна минијатура
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СПОРТ :: Автомобилизам и мотоциклизам-
Отиди до: