Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Повеќе јагленохидрати за помалку килограми и стрес

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 33
Местолокација : Skopje

Повеќе јагленохидрати за помалку килограми и стрес Empty
ПишувањеПредмет: Повеќе јагленохидрати за помалку килограми и стрес   Повеќе јагленохидрати за помалку килограми и стрес EmptyВто Jул 13, 2010 1:43 am

Повеќе јагленохидрати за помалку килограми и стрес Hranaag_1
Немасната исхрана која е богата со јагленохидрати помага во губењето на тежина, и луѓето ги прави посреќни за разлика од оние кои се хранат со помалку јагленохидрати, и со повеќе месо и млечни производи.

Во истражувањето на австралиски научници учествувале 106 луѓе, помеѓу 24 и 16 години, и кои една година биле подложни на два начина на диета и исхрана.

Првиот е без маснотии но богат со јагленохидрати, со леб, тестенини и ориз, додека другата била со малку јагленохидрати и повеќе месо и млечни призводи.

Установено е дека испитаниците во просек изгубиле секој по 13,7 килограми, но без значајни разлики помеѓу групите.

Но, оние кај кои исхраната била збогатена со повеќе јагленохидрати, било забележано помалку нервоза, агресивност, депресија и збунетост.
Вратете се на почетокот Go down
 
Повеќе јагленохидрати за помалку килограми и стрес
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Здравје-
Отиди до: