Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“ Empty
ПишувањеПредмет: Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“   Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“ EmptyВто Jул 13, 2010 1:48 am

Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“ Sena%20muzika
Дел од мозокот кој ја обработува музиката е одвоен од оној кој е одговорен за говорот, што на луѓето им овозможува уживање без оглед на тешкотиите при говорот.

Пејте додека се туширате, возите, готвите. Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок, депресијата и потребата за лекови, го зголемува имунитетот, го подобрува капацитетот на белите дробови.

Исто така ја олеснува асмата и потикнува на правилно дишење.

Кај постарите лица пеењето се користи и како терапија после некоја траума.
Вратете се на почетокот Go down
 
Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Кивите го симнуваат крвниот притисок
» Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Здравје-
Отиди до: