Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата Empty
ПишувањеПредмет: Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата   Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата EmptyВто Jул 13, 2010 1:51 am

Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата Med_mleka_article_image
Не секој ден е полн со радост и сонце. Често знае да снемаме храброст за нешто, да сме нервозни и ранливи. Затоа постојат природни лекови и рецепти кои едноставно и брзо ќе ви го вратат доброто расположение.

- измешајте во една чаша био – јогурт и две лажички мед, и 10 капки валеријан. Смесата земајте ја наутро и навечер по една порција.

- згответе три суви смокви во четврина литар црно вино, се додека не се создаде маса како сируп. Оставете да се олади и преку ден земајте по една лажица.

- полека џвакајте парче црн интегрален леб и со тоа благо јаболко, кое ќе го исечете на мали парчиња. На тој начин ќе внесете многу витамини и минерали кои ќе ви дадат сила.

- измешајте 50 грама интегрални снегулки во една голема чинија заедно со излупено и изрендано јаболко и со една лажица суво грозје, една лажица ситно сецкани ореви и 1 лажица мед. Сето тоа прелијте го чаша кефир.

- џвакајте суво грозје. Висококонцентрираните супстанци кои се наоѓаат во него, брзо ќе ви дадат сигурност и ќе ви ги зацврстат нервите.
Вратете се на почетокот Go down
 
Вратете го доброто расположение со природни лекови против стресот и нервозата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Кој пее зло не мисли: „Пеењето го намалува стресот, крвниот притисок“

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Здравје-
Отиди до: