Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Наскоро бесплатна навигација на Nokia мобилните

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Наскоро бесплатна навигација на Nokia мобилните Empty
ПишувањеПредмет: Наскоро бесплатна навигација на Nokia мобилните   Наскоро бесплатна навигација на Nokia мобилните EmptyВто Jул 13, 2010 2:01 am

Наскоро бесплатна навигација на Nokia мобилните Nokia%206300%20Sim%20Free%20Mobile%20Phone
Следниот сличен потег на Google, кој на некои уреди им понудил бесплатна навигација, на нешо поконкретен чекор се одлучиле во одборот на финската Nokia.

Nokia на сопствениците на своите уреди на паметните телефони околу светот ќе им понуди потполно бесплатна навигација, со детални навигациски упатства, а таа услуга досега се наплатувала.

Услугата ќе биде достапна во 74 земји на 46 различни јазици, а ќе содржи детални карти на дури 180 држави.
Освен потегот на Nokia кој покрива околу 20 милиони уреди околу светот.
Вратете се на почетокот Go down
 
Наскоро бесплатна навигација на Nokia мобилните
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL
» Десет интересни факти поврзани со мобилните

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Мобилни телефони и Телефонија-
Отиди до: