Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL Empty
ПишувањеПредмет: Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL   Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL EmptyВто Jул 13, 2010 2:02 am

Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL Nintendo2
Европјаните најпосле ќе имаат прилика да си поиграат на најновата верзија на Nintendo играчката конзола DS. Моделот со ознака Dsi XL на полиците на европските дуќани ќе се најде веќе овој март.

Четвртата генерација на играчка конзола од Nintendo DS на јапоснкиот пазар се појавила уште во ноември минатата година а сега тргнала во свој поход на европскиот пазар.

Новиот Nintendo доаѓа под ознаката DSi XL и носи доста новитети кои играњето во движење би требало да го подигнат на едно ново ниво.

Самиот додаток со името XL сугерира дека играчката конзола нараснала така што сега димензиите и изнесуваат 161 пат 91,4 пати 21,2 мм, тежок 314 грама, а нараснале и екраните коис ега се со дијагонала 4,2 инчи.

Конзолата ќе биде достапна во две бои, винска црвена и темно кафена на европзкиот пазар би требало да се појави овој март со две преинсталирани игри Little Bit of Brain Training : Arts Edition и Dictionary 6 во1 so Камера Fuction. Цената на конзолата би требало да се движи околу 228 долари.
Вратете се на почетокот Go down
 
Наскоро ни доаѓа Nintendo DS XL
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: