Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Врвното уживање е во 40-тите

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Врвното уживање е во 40-тите Empty
ПишувањеПредмет: Врвното уживање е во 40-тите   Врвното уживање е во 40-тите EmptyВто Jул 13, 2010 3:02 am

Врвното уживање е во 40-тите Uzivanjecetirieset
Иако се претпоставуваше дека жените кои се во дваесеттите години најмногу уживаат во сексот, сепак, се покажа дека.

... не е така.

Новите истражувања покажуваат дека припадничките на понежниот пол, најубавите моменти во спалната соба всушност ги минуваат во четвртата деценија од својот живот.

Научниците кои спровеле студија во која 900 жени одговарале на прашања за сексуалниот живот, утврдиле дека дамите во своите триесетти и четириесетти се свесни поради својот биолошки часовник, и даваат се од себе да го надокнадат изгубеното време.

Освен тоа, тие се многу посигурни во себе од 20-годишниците и се трудат своите фантазии да ги претворат во стварност. Имаат силно сексуално либидо, полни се со енергија и сакаат да флертуваат и знаат да се забавуваат со мажите.

Во оваа студија е утврдено дека во сексот најмногу уживаат жените на возраст од 27 до 45 години, кога и имаат најквалитетен сексуален живот.

Жените во тие години имаат поредовен секс, и се поотворени за флертување и експерименти.

Во студијата е забележано и дека откуцувањето на биолошкиот часовник влијае на самодовербата на жените, кои се почесто се одлучуваат на врски со млади мажи.
Вратете се на почетокот Go down
 
Врвното уживање е во 40-тите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Љубов и Секс-
Отиди до: