Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Ќе гледаме ли вакви по плажите?

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Ќе гледаме ли вакви по плажите? Empty
ПишувањеПредмет: Ќе гледаме ли вакви по плажите?   Ќе гледаме ли вакви по плажите? EmptyВто Jул 13, 2010 3:11 am

Ќе гледаме ли вакви по плажите? Gakjistring1
Долната облека станува се' помала, потенка и попроѕирна, а во последно време популарни се таканаречените...

... C – String, кои го прекриваат само најнужното од женското тело.

Кога човек ќе ги погледне танга гаќите, помислува "може ли ова да оди подалеку", одговорот е - може.

Имено, во САД вистински хит се "невидливите" гаќички (ако воопшто можат да се наречат гаќи) познати како C – String.

Овие гаќички имаат внатрешен раб што се витка, пренесуваат американските медиуми, со што се прилагодува за женското тело.

Тие ги покриваат најинтимните делови од женско тело, а правата линија преземена од танга гаќите го "покрива" задникот, друг дел не постои.

Со тоа, производителите на долната облека го решија проблемот со линиите кои се наѕираат под горната облека, како и со линиите кои ги оставаат обичните гаќички или танги.

За оние похрабрите, C- String наводно можат да се носат и на плажа наместо костим за сончање.
Вратете се на почетокот Go down
 
Ќе гледаме ли вакви по плажите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Мода-
Отиди до: