Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 HP го носи елитниот десктоп PC со нова изведба

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

HP го носи елитниот десктоп PC со нова изведба  Empty
ПишувањеПредмет: HP го носи елитниот десктоп PC со нова изведба    HP го носи елитниот десктоп PC со нова изведба  EmptyВто Jул 13, 2010 5:20 pm

HP го носи елитниот десктоп PC со нова изведба  Img26345688
HP го претстави новиот HP Compaq 8000 Elite Business Desktop PC, креиран за корисниците кои имаат потреба од бизнис-класа сигурност и постојаност.

HP Compaq 8000 Elite Business Desktop PC овозможува мобилно управување со IT ресурсите со уред кој се карактеризира со управливост и безбедност, тој ќе им помогне на компаниите и корисниците од јавниот сектор да ги зголемат нивните IT инвестиции со подобрен хардвер и софтвер кои се карактеристични со енергетската ефикасност и заштедата.

„HP создава технологија која ги задоволува потребите на корпорациите како и заштеда на енергијата неопходна за корисниците кои имаат потреба од таквата предност како и подобрена безбедност и управување“ изјави Charl Snyman, потпретседател на Personal Systems Group, HP EMEA. „Нашиот безбеден и долговечен десктоп PC обезбедува силна основа за бизнисите на нашите корисници“.

Управливост, безбедна технологија со стабилен животен циклус

HP Compaq 8000 елитните серии овозможуваат долговечен производ, стабилен хардвер и софтвер како и решение за управување со клиентите на тој начин усогласувајќи се со сите типови на компании. Intel® Stable Image Platform Program (SIPP) им овозможува на корисниците да ја идентификуваат и развиваат стандардизираната стабилна платформска слика дозволувајќи му на IT секторот поедноставено PC планирање и управување со гарантирана процесорска достапност за најмалку 15 месеци.

Како додаток, програмот овозможува проактивни известувања за промена на производот така што корисниците ќе бидат предупредени за промените на системот или сликата 60 дена однапред, минимизирајќи ги паузите. Корисниците исто така можат да ја зголемат управливоста и да ги намалат паузите со безбеден PC и карактериситки за долговечен менаџмент, вклучувајќи го Intel Core™ 2 процесорот со Intel vPro технологијата за поефикасно и управливо компаниско компјутеризирање.
HP Compaq 8000 Elite е опремен со највисоките стандарди за безбедност на HP со цел да ги обезбедат чувствителните информации доколку десктопот и или хард драјвот се украдат или изгубат.

Заштеда на енергијата без ризична изведба

HP Compaq 8000 Elite е креиран со голема свесност и совест во однос на средината. Конфигуриран со 89 проценти со 80 PLUS Gold efficient power supply(1) – ова е бизнис десктоп на HP со највисоко ниво на заштеда на енергија –HP Compaq 8000 Elite е EPEAT® Gold(2) сертифициран и ENERGY STAR® квалификуван.

Компјутер подготвен да одогвори високите бизнис барања

HP Compaq 8000 Elite е технологија која припаѓа на команиската класа наменета за бизнисите кои имаат потреба од можности кои задоволуваат високи стандарди и оптимална изведба. Идеален за корпоративни, владини, здравствени и едукативни институции, благодарение на последниот Intel Q45 Express chipset со GMA 4500 интегрираните графики, Intel Core 2 Duo и Core 2 Quad процесот кој ја поддржува DDR3 SDRAM меморијата и Microsoft Windows® 7 оперативниот систем.
Вратете се на почетокот Go down
 
HP го носи елитниот десктоп PC со нова изведба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Откриена нова врста на летачки гуштер

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: