Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Најчудните ресторани во светот

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Најчудните ресторани во светот Empty
ПишувањеПредмет: Најчудните ресторани во светот   Најчудните ресторани во светот EmptyНед Jул 11, 2010 7:13 pm

Најчудните ресторани во светот Img57694085

Вкусот на храната зависи од зачините, мајсторската подготовка, како и естетскиот изглед на храната, но архитектонскиот додаток е токму она што совршеното јадење ќе го донесе на многу повисоко ниво.

Доколку сте заинтересирани за некое ново искуство, може да ги посетите следните неверојатни локации.

“Quick-n-Quirky” - овој ресторан се заснива на спирали и во целост автоматизиран систем на шини. Храната автоматски преку тој систем пристигнува до гостите.

Ресторан на дрво - овој ресторан се наоѓа на шест метри над земјата. Гостите до него можат да дојдат само со лифт.

Малдивски морски спектакл - Малдивскиот ресторан нуди хипнотички поглед на океанот. Ресторанот чини пет милиони долари и претставува вистинско богатство лоцирано на пет метри длабочина во Индискиот океан.

Цените во ресторанот, исто така, се неверојатни - 120 долари ручек, 250 долари вечера. Но и покрај ваквите цени, некои сметаат дека за ова доживување вреди да “заглавите“ на картичката.

Архипелаг дизајн - Францускиот дизајнер Матали Красе дошол на идеја да креира впечатлив ресторан, кој нуди модерна интерпретација на архипелаг со неколку зони за ручање. Се наоѓа во срцето на шопинг центарот “Каб 3000“, во градот Сен Лорен де Вар.

Ресторан меѓу облаците - доколку се плашите од височина, подобро би било да не го посетувате овој ресторан. Креиран од една белгиска компанија, подвижен и на посетителите им нуди секој пат различен поглед. Цената за посета на овој ресторан изнесува 30 илјади долари.
Вратете се на почетокот Go down
 
Најчудните ресторани во светот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Највисок шатор на светот
» Изумира најтажната риба на светот
» ATI ја претстави најбрзата картичка на светот

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ЗАБАВА :: Занимливости-
Отиди до: