Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Поранешно училиште опседнато со духови од ученици

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Поранешно училиште опседнато со духови од ученици Empty
ПишувањеПредмет: Поранешно училиште опседнато со духови од ученици   Поранешно училиште опседнато со духови од ученици EmptyНед Jул 11, 2010 7:20 pm

Поранешно училиште опседнато со духови од ученици Img4673554

Во една зграда во САД каде порано имало училиште редовно се слушаат гласови, чекори и чкрипење на креда по таблата иако нема никој.

Во зградата биле и паранормални истражители и тоа 2 пати за една година. Кога по првиот преглед на зградата ја слушале радио снимката го слушнале гласот на учителката која предавала граматика и јасни шумови дека пишува по таблата.

Покрај тоа, ловците на духови сметаат дека некоја култна сила им ја попречила комуникацијата додека биле во зградата.

"Кога ја преслушавме снимката слушнавме чекори кои одат накај мене, Зградата е дефинитивно опседната" - кажала една од истражителите, Рене Алинг.

Зградата која денес е друштво на пензионери изградена е во 1823 година и цела деценија била училиште. Истражувачите сметаат дека духовите на учителите и учениците не сакаат да повредат никој, туку само сакаат да комуницираат со нив.
Вратете се на почетокот Go down
 
Поранешно училиште опседнато со духови од ученици
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ЗАБАВА :: Занимливости-
Отиди до: