Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Во Уругвај полицијата трагала по трол

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Во Уругвај полицијата трагала по трол Empty
ПишувањеПредмет: Во Уругвај полицијата трагала по трол   Во Уругвај полицијата трагала по трол EmptyНед Jул 11, 2010 7:32 pm

Во Уругвај полицијата трагала по трол Img13973597

Чудно вонземјанско чудо или трол наводно било видено во малото градче Nueva Palmiri во Уругвај, а тој бил забележан од неколку жители кои биле вознемирени.

Необичното суштество било видено на столбовите за елетрична енергија касно во ноќта. Локален сопственик на продавница и неколку минувачи го виделе суштеството кое неколку минути седело на столбот. За целото време додека го гледале, виделе дека тој ја менувал бојата. Обидите да го сликаат биле неуспешни бидејќи фотографиите биле нејасни.

Сопственикот на продавницата приметил интересни бои и големо суштество на столбот. Ја повикал сопругата и неколку купувачи кои се обиделе колку што можат да му се приближат на тролот. Тогаш виделе дека тој ја менува бојата и дека изгледа како кукла. Тие го осветлиле со батерија и тогаш тој почнал да се мрда бидејќи му сметала светлината. Неговата големина била околу 25 сантиметри.

Малку подоцна стигнала и локалната полиција која го осветлила со рефлектори и тогаш тролот станал нервозен и изгледало како да му смета целото тоа внимание.

Околу 4 часот сабајлето, суштеството почнало да се намалува за конечно потоа да го снема. Во тој момент на местото имало уште повеќе луѓе. Тие тврдат дека откако тролот го снемало оставило зад себе трага од бисерно бела боја која капела од жиците.

Жителите на малото градче веруваат дека станува збор за вонземјанско суштество или трол.
Вратете се на почетокот Go down
 
Во Уругвај полицијата трагала по трол
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ЗАБАВА :: Занимливости-
Отиди до: