Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Чупакабра ги плаши жителите на Мексико

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Чупакабра ги плаши жителите на Мексико Empty
ПишувањеПредмет: Чупакабра ги плаши жителите на Мексико   Чупакабра ги плаши жителите на Мексико EmptyНед Jул 11, 2010 7:48 pm

Чупакабра ги плаши жителите на Мексико Img61457658

Во мексиканското место Colonia Chinameca ситуацијата е многу напната откако две деца кажале дека виделе чудовиште кои имало некои човечки карактеристики и кое одело на 4 нозе.

Тринаесетгодишните деца го опишале чудовиштето како мал човек со сива кожа и 4 нозе, а бил забележан на улица во тој град.

Омар Андрес Армендариз и Хозе Роналдо Галегос биле смртно преплашени, а веста за нивната средба со чудовиштето за брзо време се дознала во целиот град. Мајката на едното дете кога видела во каков шок се веднаш повикала полиција и брза помош.

Полицијата била на истото место, но не забележала ништо. Жителите тврдат дека тоа не е прв пат да се случи такво нешто во градот, односно неколку дена подоцна чудовиштето било повторно забележано.

Жителите на местото Colonia Alamo биле изненадени кога виделе сиво четриножно чудовиште како влегува во река и му се губи трагот. Тоа се случило само неколку дена откако децата го пријавиле случајот за чупакабра.
Вратете се на почетокот Go down
 
Чупакабра ги плаши жителите на Мексико
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ЗАБАВА :: Занимливости-
Отиди до: