Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Asus Lamborghini VX6

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Asus Lamborghini VX6 Empty
ПишувањеПредмет: Asus Lamborghini VX6   Asus Lamborghini VX6 EmptyНед Jул 11, 2010 7:54 pm

Asus Lamborghini VX6 Asus-Lamborghini455

Новиот Asus Lamborghini е нетбук со екран со дијагонала од 12,1 инчи и LED позадинско осветлување. Резолуцијата на дисплејот е 1.366 x 768 пиксели, а за графиката е задолжен Nvidia ION.

Asus Lamborghini VX6 е базиран на процесор од новата генерација Intel Atom D525 со работен такт од 1,83GHz и максимално може да користи 4GB DDR3 меморија. Освен стандардната Ethernet конектибилност, тука е и можноста за Wi-Fi и Bluetooth поврзување. Уште поважно, овој нетбук располага и со USB 3.0 приклучок.

Новиот преносен компјутер на Asus ќе се испорачува со претходно инсталиран Windows 7 оперативен систем, но точниот датум на појавување на пазарот сеуште останува непознат.
Вратете се на почетокот Go down
 
Asus Lamborghini VX6
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: