Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Android телевизор

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Android телевизор Empty
ПишувањеПредмет: Android телевизор   Android телевизор EmptyНед Jул 11, 2010 7:55 pm

Android телевизор Andtv

Доколку мислите дека Android оперативниот систем наоѓа примена само во паметните телефони - се лажете. Корејската компанија NCPG најави HD LED телевизор кој работи на Android.

Телевизорот на корејската компанија NCPG ќе биде достапен во верзии од 42, 47 и 55 инчи, има Cortex 8А процесор со работен такт од 833 MHz, приклучоци за USB, HDMI, S-Video, Component Video и DVI, a ќе работи на 1.5 верзијата на Android.
Вратете се на почетокот Go down
 
Android телевизор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: