Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Најмалиот MP3 плеер

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Најмалиот MP3 плеер Empty
ПишувањеПредмет: Најмалиот MP3 плеер   Најмалиот MP3 плеер EmptyПон Jул 12, 2010 12:45 am

Најмалиот MP3 плеер Micro-Sport-Japanese-MP3-Player-2

Јапонците се познати по лудите креации, а сега својата колекција ќе дополнат со уште еден мал, но еднакво вреден уред кој за сега добива позитивни критики.

Од следната недела Јапонците ќе можат да го купат најмалиот МP3 плеер на светот, Micro Sport Japanese MP3 Player. Уредот доаѓа во пакет со две слушалки, од кои едната е директно прикачена за него, а другата е поврзана со уредот преку кабел кој минува на задниот дел од главата. Командите за управување со песните и регулирање на висината на тонот се сместени на главната слушалка, a неверојатно малото плеерче обезбедува стерео звук со одличен квалитет.

Најмалиот MP3 плеер C76a-micro-sport-japanese-mp3-player-inear
Micro Sport MP3 се поврзува на компјутер преку USB приклучок, а песните се копираат директно преку Windows без дополнително инсталирање на драјвери и е компатибилен со секој оперативен систем. Наспроти малите димензии Micro Sport MP3 е опремен со 4 GB меморија и батерија која се полни преку USB.

Мало, мало ама техничарче, штета што ќе биде достапен само во Јапонија и тоа по цена од 89,99 долари.
Вратете се на почетокот Go down
 
Најмалиот MP3 плеер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: