Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки Empty
ПишувањеПредмет: ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки   ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки EmptyПон Jул 12, 2010 1:14 am

ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки Zero-watch

Минимализам во вистинската смисла на зборот. Нема знаци, нема стрелки – има само два движечки круга. Надворешниот круг ги покажува минутите и внатрешниот круг кој ги покажува часовите. Одлично дело на Роберт Даби.

ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки Zero
Вратете се на почетокот Go down
 
ZERO – концепт часовник без стрелки и бројки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: