Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!!

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!! Empty
ПишувањеПредмет: Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!!   Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!! EmptyПон Jул 12, 2010 1:34 am

Прво што треба да направите е да влезете во локацијава:

C:\Documents and Settings\Dare\Application Data\Opera\Opera 10 Preview\profile

Внимание:

1.Usert name или горе (Dare)!!!

2.Фолдерот Application Data може да биде Hidden!!!

Откако ке влезете во profile најдете го Notepad фајлот именуван како speeddial,отворете го и на крајот најдолу внесете:

[Size]
Rows=broј
Columns=broj

Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!! Files?file=1_154


На местото broj ставете вредност за редови и колони!

Пример:

[Size]
Rows=5
Columns=5

и ќе добиете 25 speeddial линкови!!!

Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!! Files?file=2_83
Вратете се на почетокот Go down
 
Додајте повеќе Speed Dial линкови на вашиот Opera Internet Browser!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Интернет и мрежи-
Отиди до: