Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Забрзајте го вашиот интернет!!!

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 30
Местолокација : Skopje

Забрзајте го вашиот интернет!!! Empty
ПишувањеПредмет: Забрзајте го вашиот интернет!!!   Забрзајте го вашиот интернет!!! EmptyПон Jул 12, 2010 1:38 am

1. Во START менито изберете Run... и впишете gpedit.msc
2. Од левата страна на прозорецот изберете:
Computer Configuration → Administrative Templates → Network → QoS Packet Scheduler

3. На десната страна од менито QoS Packet Scheduler влезете во limit reservable bandwidth како што е прикажано на сликата!

Забрзајте го вашиот интернет!!! Files?file=1_145

4. Селектирајте го Enable и сменете ја вредноста во 0%

Забрзајте го вашиот интернет!!! Files?file=2_76

5. Рестартијате го компјутерот
*QoS (Quality of Service) е контролен механизам кој може да нуди различни приоритети на податоците или да гарантира одредено ниво на перформанси за податоците во согласност со побарувањата на апликативната програма
Забелешка: Овој трик работи само во Windows XP Professional edition!
Вратете се на почетокот Go down
 
Забрзајте го вашиот интернет!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Интернет и мрежи-
Отиди до: