Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Скриена програма!

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Скриена програма! Empty
ПишувањеПредмет: Скриена програма!   Скриена програма! EmptyПон Jул 12, 2010 1:43 am

Private Character Editor е скриена и многу корисна графичка програма за дизајнирање на сопствени фонтови, икони и логоа во Windows XР. За да ја стартувате програмата одете во Run прозорецот од Start менито, внесете eudcedit и притиснете ОК.
Откако ќе се отвори програмата изберете хексален код за фонтот, притиснете ОК и веќе може да почнете со дизајнирање користејќи ги алатките кои се наоѓаат на левата страна.
Вратете се на почетокот Go down
 
Скриена програма!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Оперативни системи и програми-
Отиди до: