Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Брзиот интернет отвора нови работни места

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 30
Местолокација : Skopje

Брзиот интернет отвора нови работни места Empty
ПишувањеПредмет: Брзиот интернет отвора нови работни места   Брзиот интернет отвора нови работни места EmptyПон Jул 12, 2010 10:25 pm

Брзиот интернет отвора нови работни места Img27499089
Студијата на Европската асоцијација за регулирање на пазарот на телекомуникации, покажала дека земјите кои не работат на забрзана дигитализација сами на себе си нанесуваат најголема штета, пренесува Дојче Веле.

Воведувањето на брзиот интернет отвора и повеќе од милион работни места и зголемување на бруто општествениот производ од 850 милијарди евра до 2015 година, што претставува и една од целите на Европската Унија, утврдена со таканаречената “дигитална агенда“која ја објави Европската комисија.

Она што е епохално е прогласувањето на пристапот до брз интернет за едно од основните права.
Вратете се на почетокот Go down
 
Брзиот интернет отвора нови работни места
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Интернет и мрежи-
Отиди до: