Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 30
Местолокација : Skopje

Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди Empty
ПишувањеПредмет: Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди   Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди EmptyПон Jул 12, 2010 10:27 pm

Доколку уредите што сте ги одбрале поради причина дека се бежични, морате да признаете дека полнењето на батериите на истите знае да биде мачно. Затоа, решението е Idapt i4.
I4 е моментално најновиот, од низата полначи од оваа компанија, но овој најнов модел на полнач ви овозможува да полните 4 уреди паралелно, (постарите модели полнеа три со i3 и два со i2).
Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди 500x_idapt2c
Се разбира, Idapt i4 ќе ги полни батериите на се што ќе му вклучите, вклучувајќи "iPhone, iPod, Blackberry, Nintendo DS, PSP, PS3 контолерите, GPS системи, дигитални камери, и Bluetooth производи," со помош на меѓусебно променливите врвови кои можат да излезат и да се соберат од слотовите на базата. i4 има три такви слотови и еден USB порт, со што овозможува полнење на дури четири уреди одеднаш.
Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди 500x_idaptps3
I4 исто така поседува и LED диоди за да индицира дека полнењето е завршено и уредот е подготвен за повторно користење, како и копче за комплетно исклучување на полнењето на сите четири слотови.

Idapt i4 ќе биде достапен во Мај, со блескаво бела и блескаво црна варијанта, по цена од $59.99 долари.
Вратете се на почетокот Go down
 
Idapt i4 ќе полни 4000 видови на уреди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: