Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Соларен полнач за iPhone i iPod

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Соларен полнач за iPhone i iPod Empty
ПишувањеПредмет: Соларен полнач за iPhone i iPod   Соларен полнач за iPhone i iPod EmptyПон Jул 12, 2010 10:38 pm

Mac Funamizu инспирацијата ја добил од сончев цвет и така го дизајнирал соларниот полнач наречен "iPetals".На ливчињата од цветот се поставени соларните панелчиња (ќелии) !!!
Соларен полнач за iPhone i iPod Ipetals_02_BhIM8_17621
Соларен полнач за iPhone i iPod Ipetals_03_MdxrC_17621
Соларен полнач за iPhone i iPod Ipetals_04_XFPFF_17621
Вратете се на почетокот Go down
 
Соларен полнач за iPhone i iPod
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: