Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Летечка лампа

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Летечка лампа Empty
ПишувањеПредмет: Летечка лампа   Летечка лампа EmptyПон Jул 12, 2010 10:45 pm

Летецката лампа која функционира на принцип на создавање на две електромагнетни полиње во спротивна насока што предизвикува одбиванје на двата дела од лампата!!!Лампата усте е наречена и НЛО Very Happy
Летечка лампа Ufo-lamp_03_sY8WJ_22976
Летечка лампа Tooo_a8Fjr_65
Летечка лампа Ufo-lamp_04_xizTz_22976
Вратете се на почетокот Go down
 
Летечка лампа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: