Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Трка со бикови-Бик на рог набил искусен натпреварувач

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Трка со бикови-Бик на рог набил искусен натпреварувач Empty
ПишувањеПредмет: Трка со бикови-Бик на рог набил искусен натпреварувач   Трка со бикови-Бик на рог набил искусен натпреварувач EmptyПон Jул 12, 2010 11:54 pm

Трка со бикови-Бик на рог набил искусен натпреварувач Img20206018
На петата трка со бикови на традиционалата прослава во Сан Фермин, во северот на Шпанија, повредени се 4 луѓе од кои 1 бил набиен на рог, објавила во неделата националата влада во Навара.

Другите тројца натпреварувачи имаат полесни повреди, но лекарите сеуште не кажале конкретна прогноза за четвртиот натпреварувач.

37 годишниот Шпанец кој е искусен натпреварувач во трките со бикови добил убод од рог, но раната не е тешка. Сите останати имаат полесни повреди здобиени од трката.

Ова е петата трка од вкупно 8 кои ќе се одржуваат до 14 јули. Од 1911 година до сега во трките имаат загинато 15 луѓе. Минатата година почина еден 27 годишен Шпанец кој се здобил со убод во врат.
Вратете се на почетокот Go down
 
Трка со бикови-Бик на рог набил искусен натпреварувач
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СПОРТ :: Останати спортови-
Отиди до: