Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Аналниот секс е сеуште табу

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 33
Местолокација : Skopje

Аналниот секс е сеуште табу Empty
ПишувањеПредмет: Аналниот секс е сеуште табу   Аналниот секс е сеуште табу EmptyВто Jул 13, 2010 3:03 am

Аналниот секс е сеуште табу Analensakaat
Кога станува збор за аналниот секс жените или го сакаат или го мразат, ретки се оние кои се двоумат. Ако се прашувате.

... зошто е тоа така, во продолжение ви ги посочуваме најчестите причини.

Повеќето жени кои не се љубителки на аналниот секс како најголема причина ја наведуваат болката.

Меѓутоа, ако аналниот секс се практикува како што треба, постои мала веројатност дека тоа ќе биде болно искуство.

Ако жената никогаш не практикувале аналнен секс, нормално е дека првиот пат нема да биде едноставно.

Мажот би требало да биде нежен, внимателен, а жената да е возбудена, а покрај овие предиспозиции, сметајте и дека лубрикантот е задолжителен.

Втората причина поради која жените не го сакаат е "гадливоста", а за да се избегнат несакани моменти потребно е да се користат купки за анална употреба пред сексот.

Сепак треба да се има во предвид дека жените поминуваат голем дел од времето во разубавување и одржување на хигиената.

Освен тоа, на многумина им е наметнато мислењето дека аналниот секс е неприроден, валкан и срамотен.

Секој има право сам да одлучи, и никој не треба да има предрасуди во врска со аналниот секс.

Она што жените го сакаат кога аналниот секс е во прашање е задоволството.

Едноставно тие знаат дека аналниот секс преставува големо задоволство и не е потребно дополнително објаснување.

Следната работа е возбудата на "забранетото" која со себе ја носи аналниот секс. Ако е прв пат тоа е ново и интересно искуство, а експериментирањето во спалната соба на многумина ќе им ги загрее страстите.
Вратете се на почетокот Go down
 
Аналниот секс е сеуште табу
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Љубов и Секс-
Отиди до: