Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Motorola го објави MILESTONE XT720

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Motorola го објави MILESTONE XT720 Empty
ПишувањеПредмет: Motorola го објави MILESTONE XT720   Motorola го објави MILESTONE XT720 EmptyВто Jул 13, 2010 5:47 pm

Motorola го објави MILESTONE XT720 Mile1
Motorola денес и официјално го објави моделот кој долго време се очекуваше - MILESTONE XT720. Снимање на HD видео во 720p резолуција, камера од 8 мегапиксели со ксенонски блиц и Android оперативен систем со верзија 2.1 се само некои од можностите.

MILESTONE XT720 е паметен телефон кој има капацитативен дисплеј на допир со големина од 3,7 инчи и резолуција од 480х854 пиксели. Телефонот има ARM Cortex A8 процесор со работен такт од 600 MHz, 256MB RAM и 512ROM.
Motorola го објави MILESTONE XT720 Mile2
Во поглед на конективноста, MILESTONE XT720 може да се пофали со 3G со HSDPA, поддрша за Wi-Fi, Bluetooth, 3,5 милиметарски аудио приклучок, вграден GPS приемник со дигитален компас и microUSB приклучок.

Заедно со телефонот доаѓа и мемориска картичка со капацитет од 8GB, а меморијата може да се прошири до 32GB со microSD картички. Со помош на HDMI кабелчето кое доаѓа во пакувањето, снимените видеа ќе можат да се прегледуваат директно на ТВ.

Моторола MILESTONE XT720 треба да се појави на европскиот пазар кон крајот на месецов. Цената сеуште не е објавена.
Вратете се на почетокот Go down
 
Motorola го објави MILESTONE XT720
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Мобилни телефони и Телефонија-
Отиди до: