Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Најстарата желка почина на возарст од 146 години

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Најстарата желка почина на возарст од 146 години   Empty
ПишувањеПредмет: Најстарата желка почина на возарст од 146 години    Најстарата желка почина на возарст од 146 години   EmptyВто Jул 13, 2010 5:56 pm

Мажјакот Кики беше најстарата европска желка.

Доживеа преубави и долги 146 години од кои посчедните 86 ги проживеа во париската зоолошка градина.

Најстарата желка почина на возарст од 146 години   1_138
Вратете се на почетокот Go down
 
Најстарата желка почина на возарст од 146 години
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» LED светилката на GE ќе трае 17 години
» Натпис стар 3400 години е откриен во Ерусалим

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: СЕКОЈДНЕВНИ ДИСКУСИИ :: Животни-
Отиди до: