Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Рекордер по добивки на лото

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Рекордер по добивки на лото  Empty
ПишувањеПредмет: Рекордер по добивки на лото    Рекордер по добивки на лото  EmptyВто Jул 13, 2010 5:28 pm

Рекордер по добивки на лото  Img56190282
Американката Џоан Гинтер е прогласена за најсреќниот играч на лото во светот, бидејќи веќе четири пати добила премија поголема од милион долари.

Последниот пат, пред неколку денови, купила ливче за 40 долари, а добила 1,2 милиони!

На тој начин ја продолжила неверојатната низа, бидејќи премии поголеми од милион долари освоила и претходните три пати.

Неколку добивки од “само“ неколку стотици илјади долари биле само “утешна“ награда меѓу премиите.

Првата голема добивка од половина милион долари Џоан ја добила во 1993 година и од тогаш не поминувала ниту година без добивка.

Интересно е, исто така, што сите ливчиња со рекордните добивки ги купувала во истата локална продавница во едно мало место во Тексас.
Вратете се на почетокот Go down
 
Рекордер по добивки на лото
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ЗАБАВА :: Занимливости-
Отиди до: