Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Ново предизвикувачко искуство во Defense Grid

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Ново предизвикувачко искуство во Defense Grid   Empty
ПишувањеПредмет: Ново предизвикувачко искуство во Defense Grid    Ново предизвикувачко искуство во Defense Grid   EmptyСре Jул 14, 2010 7:27 pm

Авторите на популарната и, можеби, најдобрата игра со поставување кули, решија да го прошират искуството во Defense Grid со четири скромни DLC-a. Секое DLC, односно downloadable content, носи по две мапи на кои темелно ќе се тестираат вашите стратешки способности. Поради дизајнот на мапите, скромните ресурси кои ги поседувате и бројните непријатели, проширувањата се задоволителен „фикс“ за сите кои сакаат да извлечат повеќе од оваа игра. Две проширувања веќе се излезени, а уште две ќе се појават набргу. Покрај мапите, авторите Hidden Path Entertainment во соработка со дигиталната продавница Steam воведуваат и нови достигнувања или achievements. За повеќе информации посетете ја страната на Steam http://store.steampowered.com/app/18500/
Ново предизвикувачко искуство во Defense Grid   1

Играва е закон ја имам свртено!
Вратете се на почетокот Go down
 
Ново предизвикувачко искуство во Defense Grid
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Игри-
Отиди до: