Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Далечински управувач со тастатура

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 33
Местолокација : Skopje

Далечински управувач со тастатура Empty
ПишувањеПредмет: Далечински управувач со тастатура   Далечински управувач со тастатура EmptyВто Jул 13, 2010 2:05 am

Далечински управувач со тастатура Tastaura2
Компанијата Lenovo претстави интересен новитет кој најмногу ќе им се допадне на сите оние кои несакаат пречесто да се подигаат од фотелјата.

Далинскиот управувач со вградена тастатура Lenovo Multimedia Remote with Keyboard (model 57Y6336) е целото име на овој уред кој се состои од полна тастатура QWERTY со trackball и основни функции кои инаку ги наоѓаме на далечинските управувачи и USB наноконектори за спојување со компјутер.

Безжичното растојание му е 10 метри, а цената 60 долари.
Вратете се на почетокот Go down
 
Далечински управувач со тастатура
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Мајкрософт ја претвори кожата во далечински управувач

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: