Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Sony ги претстави А290 и А390

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Sony ги претстави А290 и А390 Empty
ПишувањеПредмет: Sony ги претстави А290 и А390   Sony ги претстави А290 и А390 EmptyНед Jул 11, 2010 5:01 am

Sony ги претстави А290 и А390 Sa1

Sony претстави два нови D-SLR фото апарати од серијата Alpha. Станува збор за моделите А290 и А390, кои ќе ги заменат моделите А230 и А380.

Двата модели имаат електронски стабилизиран CCD сензор со резолуција од 14,2 мегапиксели, а имаат и други заеднички карактеристики како што се брзината на снимање од две фотографии во секунда, HDMI излез, систем за чистење на прашина од светлосниот сензор, фокус со девет точки, LCD дисплеј со големина од 2.7 инчи и литиум-јонска батерија.

Sony ги претстави А290 и А390 Sa3

Разликите се во поддршката за Live View која е присутна кај A390 и позадинскиот LCD дисплеј кој на А390 може да се мрда, додека кај А290 е фиксиран на телото.

Sony ги претстави А290 и А390 Sa2

"Идеални" за корисници кои прв пат користат DSLR фото апарати, A390 и A290 нудат драматичен чекор во квалитетот на фотографиите и креативните опции од компактните апарати. Важно е што се неверојатно лесни за користење, дури и доколку претходно немате искуство со DSLR", стои во соопштението за медиуми на Sony.

Двата нови модели ќе се најдат во продажба веќе од наредниот месец, а препорачаните цени за европскиот пазар се 450 евра за А290 и 500 евра за А390.
Вратете се на почетокот Go down
 
Sony ги претстави А290 и А390
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» ATI ја претстави најбрзата картичка на светот
» HP претстави ултра-тенка табла осетлива на допир
» Sony Memory Stick со капацитет од 2 терабајти
» Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Технологија и Пронајдоци-
Отиди до: