Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5 Empty
ПишувањеПредмет: Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5   Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5 EmptyВто Jул 13, 2010 1:29 am

Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5 Sony2_9
Тимот на Sony Ericsson баш и не забележи добри работни резултати во текот на минатата година, но овие тоа планираат да го променат меѓу останатите и со помош на мобилниот наречен Aspen.

Sony Ericsson Aspen е дел од серијата GreenHeart, со што компанијата дава јасно до знаење дека има одредени еколошки карактеристики.

Уредот исто така има екран осетлив на допир со дијагонала од 2,4 инчи, резолуција 240x 320 пиксели но и полна тастатура, 3,2 мегапикселна камера со 4x дигитален зум, поддршка за репродукција на целата низа на мултимедиски формати, едноставен пристап на интернет содржини преку една припадничка типка и сета сила на додатоци наменети за работно користење.

Aspen го движи Windows Mobile во верзија 6.5.3, полните димензии изнесуваат 117x60x12,45 мм, а тежи 130 грама. Ќе се појави на пзарот во друдиот квартал на оваа година по засега сеуште непозната цена.
Вратете се на почетокот Go down
 
Новиот Sony Ericsson се ослонува на Windows Mobile 6,5
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Новиот iPhone 4
» Sony ги претстави А290 и А390
» Sony Memory Stick со капацитет од 2 терабајти
» Скриени Windows апликации!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Мобилни телефони и Телефонија-
Отиди до: