Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Телото му е пробушено 1.093 пати

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta

Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 31
Местолокација : Skopje

Телото му е пробушено 1.093 пати Empty
ПишувањеПредмет: Телото му е пробушено 1.093 пати   Телото му е пробушено 1.093 пати EmptyНед Jул 11, 2010 7:16 pm

Телото му е пробушено 1.093 пати Img29654405

Светски рекордер во пирсање е 23 годишниот Ариан Хопкинс од Росвил, Калифорнија.

Минатата сабота, професионалецот Пол Дунклебергер го испирсал неговото тело 1.093 пати и со тоа го срушил рекордот во пирсање со текни игли.

Досегашниот рекорд беше со 900 игли, а тие планирале да го срушат рекордот со 2000 игли, но постапката била прекината кога Ариан покажал знаци на шок. Пол го пирсал Ариан околу 2 часа по нозете, рацете и грбот, а постапката на вадење траела со часови.

"Пирсањето не боли само чувството е чудно" - кажал Хопкинс. Рушењето на рекордот имало за цел собирање пари за болницата во Северна Каролина. Па така, со секоја наредна игла луѓето донирале пари.
Вратете се на почетокот Go down
 
Телото му е пробушено 1.093 пати
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ЗАБАВА :: Занимливости-
Отиди до: