Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Добродојдовте, тимот на Пуканки ви препорачува да се логирате или да се регистрирате на форумот доколку тоа го немате направено досега, со тоа што ке станете член на форумот нема да ги гледате рекламните банери, и со вашиот коментар ќе можете да учествувате во некоја од многуте теми на овој форум.
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Информативен форум
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 САД најавуваат 25 пати побрз интернет

Go down 
АвторПорака
kokta
Член
Член
kokta


Број на мислења : 135
Join date : 2009-10-12
Age : 34
Местолокација : Skopje

САД најавуваат 25 пати побрз интернет  Empty
ПишувањеПредмет: САД најавуваат 25 пати побрз интернет    САД најавуваат 25 пати побрз интернет  EmptyВто Jул 13, 2010 5:12 pm

САД најавуваат 25 пати побрз интернет  Img28718014
Револуција до пристапот на интернет, симнување филмови за само неколку минути.

Се ова е дел од новиот амбициозен план на американските регулатори за реформа во телекомуникациите, што ќе биде претставен утре.

Иако од Сојузната агенција за комуникации, не ги соопштуваат сите детали околу новите реформи, сепак се знае дека е планирано преносот на податоците да биде за 25 пати побрз од досегашниот.

За Американците, реформата во телекомуникациското законодавство е еден од најважните настани за интернетот во неговата историја.

Според аналитичарите, се работи за реформи што засекогаш ќе го променат начинот на користење на интернетот, но ќе го зголемат проблемите на телекомуникациските компании.

Големите компании негативно реагираа на зголемувањето на брзината на интернетот и според нив треба да им се спротивстават на екстремните облици на регулација.

“Циско Системс “ веќе најавија набавка на нов рутер, 12 пати посилен од конкурентските, што навестува дека и покрај противењето сите се подготвуваат за новите промени.
Вратете се на почетокот Go down
 
САД најавуваат 25 пати побрз интернет
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Телото му е пробушено 1.093 пати
» Забрзајте го вашиот интернет!!!
» Летало постигнало брзина шест пати побрзо од звукот
» Microsoft форензичкиот алат излезе на интернет
» Брзиот интернет отвора нови работни места

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пуканки :: ИНФОРМАТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА :: Интернет и мрежи-
Отиди до: